Sarıyer’de kuyumcuya 10 kurşun kamerada

İstanbul Sarıyer’de kuyumcu dükkanına yapılan silahlı saldırı anı güvenlik kamerasına yansıdı. İş yerinin kapalı olduğu saatlerde gerçekleşen saldırıda yaralanan olmazken, kuyumcunun cam ve tabelasına 10 kurşun isabet etti.

YÜZÜ MASKELİ KİŞİ ATEŞ AÇTI

Olay, saat 21.15 sıralarında Reşitpaşa Mahallesi Posta Yolu Caddesinde meydana geldi. İddiaya göre, içinde 3 kişinin bulunduğu otomobilden elinde tabancayla inen yüzü maskeli bir şüpheli, kepengi kapalı olan kuyumcuya ateş açtı. Saldırganın tabancasından çıkan kurşunlardan 7’si kuyumcunun camına, 3’ü ise iş yerinin tabelasına isabet etti. Saldırının ardından şüpheli geldiği otomobile binerek olay yerinden kaçtı.

SALDIRI ANI KAMERADA

Saldırı anı bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde şüpheli, kuyumcunun karşı sokağına park eden otomobilden iniyor. Görüntülerde şüphelinin, yolun karşına geçip saldırıyı gerçekleştirdikten sonra otomobilin park halinde olduğu sokağa koştuğu görülüyor. Saldırgan otomobile binerek olay yerinden uzaklaşıyor.

MAHALLELİ ŞAŞKIN

Olayla ilgili soruşturma sürerken mahalle sakinlerinden İbrahim Demirbaş “Biz de anlayamadık ne olduğunu. Birden silah sesleri duymaya başladık. Bir kişi 7-8 tane kurşun attı ve gitti. Başında bere vardı, ateş etti gitti. Polisler geldi, inceleme yapıyorlar. Hiçbir şeyden haberimiz yok. Durup dururken aniden böyle bir olay gelişti” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir