Microsoft Surface kullanıcılarının bekledikleri müjde geldi

Bunlar Microsoft tarafından özellikle onarım amacıyla üretilen orijinal parçalar olduğundan entegrasyon sorunları konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

iFixit, Surface Pro 9 ve Surface Laptop 15 dahil olmak üzere 13 Surface modeli için parça sunuyor. Bu bileşenler pillerden SSD’lere, ekranlardan klavyelere kadar çeşitlilik gösteriyor. Tüm iFixit işbirliklerinde olduğu gibi, sökme videolarına ve adım adım kılavuzlara da erişebileceksiniz, böylece Surface tabletinizi yanlışlıkla pahalı bir kağıt ağırlığına dönüştürmezsiniz.

Her bileşeni tek başına veya onarımları gerçekleştirmek için aletler ve aksesuarlar da dahil olmak üzere ihtiyacınız olan her şeyi içeren kapsamlı bir onarım kitinin bir parçası olarak satın alabilirsiniz. iFixit bu ortaklıkla özellikle gurur duyuyor ve müşterilerini “her cihazı onarmak ve orijinal yedek parçalara erişim bu kadar basit olsaydı dünyanın ne kadar farklı olacağını hayal etmeye” teşvik ediyor.

Microsoft Surface kullanıcılarının bekledikleri müjde geldi

Şirket, yakın zamanda diğer teknoloji devleriyle de benzer anlaşmalar yaparak artık Google Pixel tabletler ve Google Pixel Fold cihazları için de yedek parça sunuyor. Aksesuar üreticisi Logitech de en popüler fare modellerinden ikisi için onarım parçaları sunmaya başladı.

Ancak Apple bu konuda direnmeye devam ediyor ve iFixit, şirketin yazılımla sınırlı “parça eşleştirme” gereksinimi nedeniyle yakın zamanda iPhone 15 Pro Max’in onarılabilirlik puanını düşürdü. Bu, iOS aygıtlarının tek tek parça değişimlerini kabul etmesinden önce yedek bileşenleri doğrudan Apple’dan sipariş etmeniz ve bir şirket teknisyeniyle telefonda görüşmeniz gerektiği anlamına geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir