Zehra Bayır cinayetinde gelişme; cesedin videosunu ve fotoğrafını çekmiş!

Muğla’nın Milas ilçesinde 18 yaşındaki Zehra Bayır‘ın çalıştığı eğlence mekanda öldürülüp, cesedinin bahçedeki havuza atılmasına ilişkin detaylar ortaya çıktı. 3 kişinin tutuklandığı olayla ilgili iddianamede, sanık işletmecilerden İlimder İlter’in (24) telefonunun galerisinde, Bayır’ın sudan çıkartılmadan önce havuzda yatar vaziyette 5 saniyelik video kaydı ile iki fotoğrafının olduğu belirtildi.

24 Temmuz 2022 tarihinde Selimiye Mahallesi’nde meydana gelen olayda, Konya’dan Milas’a çalışmaya gelen Zehra Bayır, bir eğlence mekanında şarkı söylemeye başladı.

İddiaya göre; işletme sahipleri, Bayır’a toplu para vereceklerini belirterek, hiç ödeme yapmadı. Bayır ile işletme sahipleri arasında tartışma çıktı. Bu sırada sert cisim ile başına vurulan Bayır, mekanın bahçesindeki havuza atıldı. İhbarla gelen sağlık ekipleri, Bayır’ın hayatını kaybettiğini belirledi.

Zehra ile tüm yazışmalarını silmiş

Olay sonrası işletmenin ortakları İlimder İlter, Ömer İlter (45), garson Ünal Karakülah, Hatice K. (20), Taner K. (28) ve Milas Adliyesi’nde görevli katip Ahmet G. (42) gözaltına alındı. İlter kardeşler ile Karakülah tutuklandı, diğerleri tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Soruşturmanın ardından Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Tolga Yamalı, olaya ilişkin 65 sayfalık iddianame hazırladı.

İddianamede, İlimder İlter’in Zehra Bayır’ı cep telefonuna ‘Komşu Barış abi’ olarak kaydettiği belirtildi. İlter’in, Zehra ile yaptığı tüm yazışmaları telefonundan sildiğine de dikkat çekildi. İlter’in telefonunun galerisinde Bayır’nın sudan çıkartılmadan önce havuzda yatar vaziyette 5 saniyelik video kaydı ile 2 fotoğrafının olduğuna yer verildi.

Fotoğraflarını ağabeyine göndermiş

İlimder İlter’in videoyu tek başına olduğu bir zamanda çektiğinin vurgulandığı iddianamede; saat 19.23’te mekan önünde araçların beklediği yerin fotoğrafını çektiği, mekan işletmecilerine ait 6 farklı aracın olay yerine geldiğinin anlaşıldığı, kolluk görevlilerine ait bir aracın olmadığı da belirtildi.

İddianamede; olayın önce mekan çalışanlarına haber verildiği, kolluk görevlilerine durumun daha sonra bildirildiğine dikkat çekildi. İddianamede; İlimder İlter’in Zehra’nın suda yüzüstü yatar vaziyetteyken çektiği fotoğrafları saat 20.15’te ağabeyi Ömer İlter’in telefonuna WhatsApp üzerinden gönderdiği de anlatıldı.

İddianamede; İlter kardeşler hakkında ‘kasten öldürme’ ve ‘suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme’ suçlarından müebbet hapis cezası istendi. ‘Suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme’ suçundan Ünal Karakülah’a da 10 yıla kadar hapis; Ahmet G.’ye 15 yıla kadar hapis, Hatice K. ve Taner K.’ye ise 5 yıla kadar hapis cezası talep edildi. (DHA)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*